Broson Wheels – Kontakta oss

Kontakta oss

Broson Wheels AB
Box 84
447 23 Vårgårda

Tel vxl Vårgårda: +46 322-62 64 00 (OEM)

Tel vxl Göteborg: +46 31-719 50 40 (Eftermarknad)

Fax Wheels Vårgårda: +46 322-62 64 82

Fax Wheels Göteborg: +46 31-53 80 87

Besöksadresser

Huvudkontor:
Entreprenadgatan 1
447 37 VÅRGÅRDA

Säljkontor:
Exportgatan 19
422 46 HISINGS-BACKA

Försäljning OEM

Peter Settergren
Peter SettergrenFörsäljningschef
0322-62 64 11
peter.settergren@broson.se
Magnus Berg
Magnus BergInnesäljare
0322-62 64 12
magnus.berg@broson.se
Simeon Nordberg
Simeon NordbergSäljare
0322-626416
simeon.nordberg@broson.se

Försäljning Eftermarknad

Marcus Woxneborn
Marcus WoxnebornFörsäljningschef
031-719 50 48
0701-93 84 90
marcus.woxneborn@broson.se
Christer Karttunen
Christer KarttunenSäljare
031-719 50 43
0709-46 75 33
christer.karttunen@broson.se
Björn Dalbark
Björn DalbarkSäljare
031-719 50 46
0735-07 21 95
bjorn.dalbark@broson.se
Johan Almroth
Johan AlmrothSäljare
031-719 50 47
0709-34 74 71
johan.almroth@broson.se
Mikael Olsson
Mikael OlssonSäljare
031-719 50 42
070-345 60 70
mikael.olsson@broson.se
Leif Bolwede
Leif BolwedeInnesäljare
031-719 50 44
0706-77 11 41
leif.bolwede@broson.se
Stefan Bergquist
Stefan BergquistInnesäljare
031-719 50 45
0701-93 84 85
stefan.bergquist@broson.se
Jörgen Hansen
Jörgen HansenInnesäljare
031-719 50 41
0708-17 94 35
jorgen.hansen@broson.se

Inköp

Fredrik Gustafsson
Fredrik GustafssonInköpschef
0322-62 64 10
0709-34 74 88
fredrik.gustafsson@broson.se
Urban Arvidsson
Urban ArvidssonInköpare
0322-62 64 14
0709-34 74 85
urban.arvidsson@broson.se

Lager och logistik

Henrik Berg
Henrik BergLager- och Logistikchef
0322-62 64 31
0709-34 74 90
henrik.berg@broson.se

Ledning

Andreas Palmgren
Andreas PalmgrenVD
0322-62 64 03
0709-34 74 73
andreas.palmgren@broson.se

Ekonomi

Mikael Svensson
Mikael SvenssonEkonomi- och IT-chef
0322-62 64 26
0709-34 74 84
mikael.svensson@broson.se

Kvalitet och Miljö

Elinor Almqvist
Elinor AlmqvistMiljö och Kvalitetsamordnare
elinor.almqvist@broson.se